Recept: Svačina na podporu regenerace

Regenerace je často podceňované téma a většině lidé se zpravidla vybaví masáže, strečink nebo jednoduše odpočinek a relax. Věděli jste ale, že do regenerace se řadí i kvalitní jídelníček? Proto si v dnešním video receptu připravíme jednoduchou zdravou svačinu plnou antioxidantů, která dobije naše baterky. Tento skvělý recept si dejte jako odpolední svačinu, nebo jako gainer po tréninku na podporu regenerace a případně jako druhou večeři před spaním.

Budou třeba následující ingredience řecký jogurt, kokosové mléko (obyčejné mléko raději nedávejte), borůvky nebo jiné lesní plody, proteinový prášek, javorový sirup nebo med a skořice.

Video: Zdravá svačina na podporu regenerace

Borůvky jsou jedním z nejvýznamnějších zdrojů antioxidantů. Kromě antioxidantů obsahují třísloviny, vitamín A, B a C, ovocné cukry, karotenoidy či bioflavonoidy. Výčet jejich pozitivních účinků by byl sáhodlouhý, ale starají se hlavně o to, aby nám prodlužily život. Příjemná vlastnost. 😉

Kokosové mléko je pak přírodním zdrojem nasycených mastných tuků, které nám dodají rychle vstřebatelnou energii. Významným prvkem v tomto receptu je taky práškový protein, který je hlavním zdrojem bílkovin. Ideální volbou je náš Gorilla RAW Protein, který je bez umělých sladidel, aromat a barviv. Tyto aditiva mohou zbytečně zatěžovat náš organismus a zpomalovat regeneraci.

Dále pak přidáme skořice pro zvýraznění chuti a další podporu regenerace. Skořice je totiž zdrojem antioxidantů a udržuje nízkou hladinu cukru v krvi. Potom javorový sirup nebo med, který je nutný, pakliže tato svačina má fungovat jako gainer po posilování. Úplně na konec jsem si nechal řecký jogurt, který je v současnosti dokonce označován jako superpotravina. Obsahuje vitamin B12 nezbytný pro dobíjení energie a správné fungování mozku.

Hlavním poselstvím dnešního příspěvku je zaměřit se na regeneraci prostřednictvím svého jídelníčku. Souhlasíš? Tak napiš mi do komentářů, jestli Ti svačinka chutnala a SDÍLEJ tento příspěvek dál.

Další zajímavé recepty načerpáš na mé FB fan stránce a brzy se těš na další videa a recepty!

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

Leave A Response

* Denotes Required Field