VÝZVA JEDNÍM SLOVEM? MAZEC!

Po úrazu na motorce musel Libor podstoupit operaci kolene a následně strávil několik měsíců na nemocenské dovolené. Čas strávený na gauči a následné vánoční svátky plné návštěv a tradičních českých dobrůtek se podepsaly na jeho postavě. Libor si řekl dost. Po novém roce přijal Výzvu a shodil 10,5 kg a 12 cm v pase! Přečtěte si první rozhovor z našeho nového cyklu PŘÍBĚHY VÝZVY s naším super optimistou Liborem.

LIBORE, MŮŽETE SE PROSÍM VE ZKRATCE PŘEDSTAVIT?

Jmenuji se Libor Simon a je mi 39 let. Cvičit jsem začal, když mi bylo 38 let. Mým největším koníčkem byly odjakživa motorky, auta a všechno, co má motor. Po tom, co se mi stal úraz na motorce a delší dobu jsem trávil čas na gauči, jsem se rozhodl začít něco dělat a dal jsem se na workout.

Mým koníčkem jsou samozřejmě i děti. Společně s přítelkyní vychováváme tři děti. Dvě holky 10 a 13 let a kluka 1,5 let.

MŮŽU SE VÁS ZEPTAT NA NĚCO BLIŽŠÍHO K VAŠEMU ÚRAZU?

Najel jsem motorkou do koleje zarostlé trávou. Abych se vyhnul pádu, přišlápl jsem si nohou (jako tisíckrát před tím) na zem. Bohužel tam bylo nějaké roští. Noha zůstala na místě a já jel dál – pak mi v koleni křuplo. Následovali dva měsíce na nemocenské, poté mi diagnostikovali poranění menisku a pravděpodobně utržené vazy.

Po operaci menisku a další dvouměsíční léčbě jsem poznal, že koleno pořád není v pohodě. Teď po dalších 5 měsících a návštěvách několika specialistů mě čeká plastika vazu, což mě dost mrzí, protože nemůžu pokračovat ve Výzvě. Já už jsem se těšil, že půjdu do Výzvy pro pokročilé, protože mě to fakt moc baví. Ale teď to prostě nepůjde.

DSCN1549

A CO VÁS NA VÝZVĚ TAK BAVILO?

Mě nejde ani tak o to cvičení jako o toho Tomáše.  To, že Vám každý den dojde email a v něm máte všechno vysvětlené. A když se chcete na něco zeptat, tak Vám Tomáš vždycky odpoví. Ne třeba hned, protože toho má asi fakt hodně, ale do týdne vždycky odpoví. To mi hrozně vyhovuje.

Videí se cvičením je všude na internetu plno. Ale když nevíte, jak ty cviky správně cvičit, můžete se v tom lehce ztratit. V tomhle mi vyhovuje Výzva.

JAKÉ BYLY TY PRVNÍ DŮVODY PRO VÁŠ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSTE DO PROGRAMU VSTOUPIL?

To víte, jak to chodí o Vánocích. Člověk s prominutím jenom žere. To jsou samý řízečky, návštěvy, tohle jsi ještě neochutnal, tohle cukroví máme jiný než vy. A najednou je po Vánocích pupek.  Ony ani ty moje rychlé svačiny nikdy nebyly úplně dobrý. Já prostě miluju rohlík s vysočinou. Když mám jednou za měsíc cheat meal, tak si dám jen rohlík s vysočinou.

Prostě z ničeho nic jsem zjistil, že vynést našeho malého v rukách do druhého patra společně s nákupní taškou je pro mě úkon, u kterého se zadýchám. A to jsem si řekl „A dost!“ a začal jsem zkoušet sám cvičit. Jenže videa, která jsem si našel, jsem vůbec nestíhal. Tak jsem si řekl, že musím začít tak nějak od začátku. A proklikal jsem se na Youtube přes různá videa s workoutem až k Tomášovým videím. Tam jsem našel odkaz na Výzvu a už to jelo.

JAKÁ JE VAŠE NEJVĚTŠÍ MOTIVACE?

Pro mě je to určitě náš malý. Chtěl bych, aby se za mě nestyděl a měl mě třeba i za vzor. Prostě aby měl pěkně udělanýho tátu a ne pupkáče. To je takový můj největší pohon. Vždycky, když nemůžu nebo se mi nechce, tak si vzpomenu na něho a na to, že nechci, aby se za mě někdy styděl.

VY CVIČÍTE OD VÁNOC, TEDY 5 MĚSÍCŮ. JAKÉ MÁTE VÝSLEDKY?

Od toho úplného začátku, kdy jsem začal cvičit sám, si nejsem úplně jistý, protože jsem se neměřil. Ale od začátku Výzvy jsem zhubl 10,5 kg a 12 cm v pase, což mi připadne opravdu hodně. Já bych tomu snad ani nevěřil, kdybych neměl tu fotku ze začátku, za kterou se teď skoro stydím.

index

Já mám teď opravdu těžké období, protože přítelkyně má zdravotní problémy a je v nemocnici. Já se starám o celou rodinu a ten stres opravdu zažíváme ve velkém. A on Tomáš vždycky říká, že ta psychická pohoda je hrozně důležitá, proto mě i ty výsledky překvapily. Vlastně i to, že jsem s tím v tom největším stresu nesekl.

JAK VÁS OD TÉ DOBY VNÍMÁ VAŠE RODINA A BLÍZCÍ?

Když jsem po prvním měsíci potkával známé, ptali se mě, jestli mám starosti, že jsem se trochu vyfoukl. Když jsem jim řekl, že jsem se dal do nějaké Výzvy, všichni se smáli. Teď už si myslím, že lidi ve svém okolí spíš motivuji k tomu, aby se sebou něco dělali. Zrovna před pár dny jsem dával na Facebook svoje fotky a moje přítelkyně mi vzkazovala z nemocnice, že je na mě pyšná a že až se uzdraví, půjde do toho se mnou. To mě fakt potěšilo.

CO PRO VÁS ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJETE?

Mě hrozně baví posilovací tréninky. Ty kondiční, to není úplně pro mě. Ale když to jedu s Tomášem, tak on mi dává ten důvod, proč to dělat a říkám si, že to asi má smysl.

Taky pro mě byl trošku na překážku náš malý. Nejdřív jsem nechtěl, aby u toho cvičení byl. Měl jsem strach, abych ho třeba nezranil. Ale on když teď vidí, že zapínám email a vidí tam Tomáše, tak začne skákat a pištět. Takže mi to dost zpestřuje.

Další problémem byl samozřejmě ten jídelníček.

DO JAKÉ MÍRY JSTE UPRAVIL SVŮJ JÍDELNÍČEK?

Jídlo je u mě takový slabý článek. V poslední době jsem úplně vyřadil bílé pečivo a hodně jsem omezil i to ostatní. Je to těžké, protože mám jako svačinu zafixovaný krajíc chleba s máslem a se salámem. Právě to vyřazení pečiva pro mě bylo hodně brutální. Prostě jsem se neuměl najíst. Teď už jsem se naučil udělat si tvaroh se zeleninou a k tomu šunku nebo sýr. Najednou mi to vyhovuje a vůbec to pečivo nepotřebuji.

Teď jím samozřejmě mnohem víc salátů než před tím. V létě to problém není, protože mamka má velký skleník plný zeleniny. Ale přes zimu je to s tou zeleninou z obchodu horší.

Nejvíc mi asi pomohlo, že jsem přestal jíst řízky, knedlíky, omáčky a sekaný. To mi ani moc nechybí. Já jsem byl schopný sníst k večeři knedlo, vepřo, zelo a potom si dát tabulku mléčné čokolády. Ta čokoláda je pro mě taková droga. Nedávno jsem dostal k narozeninám velkou Milku a musel jsem si ji rozdělit do „dávek“ na tři měsíce. Teď ji mám jako odměnu.

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍC VYHOVUJE?

Asi to, že Tomáš vysvětluje všechno polopaticky. U každého cviku upozorňuje na možné chyby a vše vysvětluje do detailu. Člověk má potom pocit, jako by měl osobního trenéra přímo vedle sebe.

CO BYSTE NAOPAK DOPORUČIL VYLEPŠIT?

Já jsem nikdy v podobném programu nebyl, takže nemám s čím srovnávat. Pro mě bylo všechno nový a perfektní. Jen mi trochu vadí, že někdy u tréninků není závěrečné protahování. Tomáš sice řekne, že se máme na konci cvičení protáhnout, ale na videu to není. Když člověk vidí, jak se protáhne na začátku, zahřeje se a pak odcvičí trénink, chtěl by vidět i to protahování. Mě už se do toho potom samotnému třeba nechce, i když vím, že bych měl. Ale jinak si myslím, že je to super.

Ještě mi nevyhovuje hudba, ale já si pod to vždycky pustím ten svůj metal, takže v pohodě.

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ?

Nejvíc bych teď chtěl, aby mi byly vidět břišní svaly, protože ty jsem snad nikdy neměl. A pak nabrat nějakou tu svalovou hmotu. Jsem sám zvědavý, jestli to i já zvládnu.

CO BYSTE DOPORUČIL LIDEM, KTEŘÍ O VSTUPU DO VÝZVY 21 DNÍ PŘEMÝŠLEJÍ?

Já jsem neviděl, že by si někdo, kdo vstoupil do Výzvy, stěžoval, že to nefunguje. Já si myslím, že lidi dávají peníze do spousty nesmyslů, který se jim potom válí doma. Ve skupině jsem viděl lidi, kteří zhubli i 25 kg. Cvičí i 60-ti letá paní.  Je to prostě pro každého.

TAKŽE SE VÁM LÍBÍ TA FACEBOOKOVÁ SKUPINA, CO JSME ZALOŽILI?

Já teda na Facebook moc nechodím, ale tu skupinu Výzva 21 dní pozoruji. Já jsem nikdy na počítání bílkovin a tuku nebyl. A i ty recepty pro mě byly celkem záhul.

Já jsem si například koupil těstoviny, co nabízíte v Gorilla e-shopu a upřímně  – nic horšího jsem v životě nejedl. Jenže pak jsem právě ve skupině narazil na jednoduchý recept a zjistil jsem, že jsem si je vlastně neuměl udělat. Pro mě je to prostě inspirace hlavně v tom vaření. Ale i ti lidi jsou hrozně otevření. Třeba se vyfotit ve spodním prádle a ukázat fotku hromadě úplně cizích lidí, to je hrozná odvaha, ale ta odezva od těch lidí je tam úplně skvělá.

KDYBYSTE MĚL VÝZVU POPSAT JEDNÍM SLOVEM NEBO JEDNOU VĚTOU, CO BYSTE ŘEKL?

Ze začátku to byl určitě MAZEC! To by tak odpovídalo. Kdybych mohl použít dvě slova, definoval bych Výzvu jako NAVRÁCENOU HRDOST.

 

 

755x170-vstup-do-nove-vyzvy

 

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Napište mi co si myslíte :)

3 Comments

Leave A Response

* Denotes Required Field