MÝM CÍLEM BYLO KOUPIT SI BUNDU VELIKOSTI 58. DNES JE MI VELKÁ.

Minulý týden se ve skupině Výzva 21 dní objevila tato fotka Jakuba, která nás všechny naprosto odrovnala. Dvacetiletý Jakub, který byl podle svých slov „odjakživa velký“ shodil během roku a půl skoro 30 kg.

KUBO, MOHL BY SES NÁM V RYCHLOSTI PŘEDSTAVIT?

Já se jmenuji Kuba. Je mi 20 let. Momentálně jsem dokončil školu a do konce srpna si chci užívat poslední prázdniny. Jsem vyučený kuchař a mým největším koníčkem jsou motorky a motorové sporty.

PROČ SI VSTOUPIL DO VÝZVY?

Já jsem byl už od dětství větší a oplácanější než všechny děti v mém věku. Nadváhu jsem měl úplně celý život. Delší dobu jsem se snažil zhubnout, ale nemohl jsem si pořád najít ten systém, který by mi vyhovoval. Prostě jsem nevěděl pořádně co a jak.

Jednou jsem na Facebooku objevil Výzvu 21 dní. Klikl jsem a viděl jsem – první týden zadarmo, tak jsem si řekl, proč to nezkusit. A po prvním týdnu jsem si Výzvu zaplatil celou. Už i díky tomu, že jsem v tom měl ty peníze, tak jsem si řekl, že to dotáhnu do konce.

TAKŽE TVOJE NEJVĚTŠÍ MOTIVACE BYLO HUBNUTÍ, NEBO ZA TÍM BYLO I NĚCO JINÉHO?

Jak jsem říkal, mým největším koníčkem jsou motorky. A já jsem si už delší dobu chtěl koupit koženou kombinézu. Jenže když jsem došel do obchodu a chtěl jsem si ji vyzkoušet, tak mi padla jen největší velikost a vypadal jsem v ní hrozně a nelíbil jsem se sám sobě.  Tak jsem si řekl, že je čas začít se sebou něco dělat. To byl únor, já jsem měl velikost 60 a řekl jsem si, že v květnu si koupím menší bundu. Loni v květnu jsem si koupil velikost 58, ale ta je mi už velká. Teď mám velikost 52.

13234844_1119764094712652_355270284_o

JAK JE TO TEDY DLOUHO, CO CVIČÍŠ?

Já jsem začal cvičit 5. listopadu 2014. Od toho dne do února jsem cvičil sám doma. Jedl jsem míň, zvedal jsem činky a tak. Ale moc jsem vlastně nevěděl, jak cvičit (Třeba jsem si při cvičení i bloknul záda a musel jsem jet do nemocnice na injekci.). A pak jsem v únoru 2015 vstoupil do Výzvy.

A KOLIK JSI ZHUBL?

Od samého začátku 30 kg a z toho 18 kg jsem zhubl ve Výzvě. Ale nebyl jsem na žádném měření, takže vůbec nevím, kolik jsem shodil tuku nebo přibral svalů. To mě trochu mrzí, že nevím kolik tuku jsem shodil.

JAK TĚ VNÍMÁ TVOJE OKOLÍ, SPOLUŽÁCI NEBO TŘEBA RODINA?

Ze začátku mě podporovala hlavně babička. Jako student jsem neměl úplně moc peněz a ona mi vždycky nakoupila zeleninu a zdravé věci.  Na druhou stranu můj taťka byl třeba dost skeptický a nevěřil, že si vydržím dlouhodobě vařit zdravé jídlo sám pro sebe. S odstupem času mi ale říká, že je na mě pyšný za to, co jsem dokázal.

Já jsem třeba i spoustu kamarádů ztratil, protože jsem během Výzvy nemohl vůbec chodit na pivo. Ta hospoda nejde s cvičením dohromady. Když jsem někam šel, tak mi bylo druhý den špatně a cvičení jsem si odtrpěl. Pak jsem usoudil, že to za to nestojí.

V mém okolí se mě teď samozřejmě každý ptá jak to, že jsem tak zhubl a spousta lidí ode mě chce i poradit.

MÁŠ POCIT, ŽE HLAVNÍ ZMĚNA U TEBE PROBĚHLA SPÍŠ V JÍDLE NEBO V POHYBU?

Určitě to bylo jak jedno tak druhé. Zlomový okamžik nastal ve druháku a třeťáku na škole. To jsem neměl pohyb vůbec žádný. Navíc jsem na praxi vstával na šestou ráno, snídal jsem až někdy v 10 hodin polévku, co jsme uvařili na praxi a pak jsem měl hned ve 12 oběd. Potom jsem nejedl až do té doby, než jsem dojel domů, to bylo kolem čtvrté hodiny. Vyluxoval jsem ledničku a šel jsem spát, protože jsem byl unavený. Za tři hodiny jsem vstal, vyluxoval lednici podruhé a šel jsem zase spát. Takhle jsem se dostal až na 109 kg.

1

 

Začal jsem vnímat, že to, jak jsem jedl dřív, byla naprostá katastrofa. Neměl jsem v jídle žádný systém. Nesnídal jsem, nejedl jsem skoro vůbec zeleninu. To stejné platí s pitím. Dřív jsem vůbec nepil nebo jsem pil sladké limonády. Teď jím pětkrát denně a vypiju 2-3 litry čisté vody. Mám o všem, co jím přehled.

 

Moje největší slabost jsou ale sladkosti. Když jsem byl ve Výzvě, tak jsem je hodně nahrazoval ovocem. Teď si tu a tam něco dám. Já sladké prostě miluju.

CO TI NA PROGRAMU VÝZVA 21 DNÍ NEJVÍC VYHOVOVALO?

Určitě nejvíc mi vyhovovalo to, že jsem se každý den mohl těšit na nové video. A taky to, že na mě Tomáš působil jako osobní trenér. Vůbec mi nepřipadlo, že to video posílá dalším tisícům lidí. Připadlo mi, jako kdyby cvičil jen pro mě.

BYLO NĚCO, CO TI NA VÝZVĚ VADILO?

Někdy jsem si přetáčel to, co Tomáš říkal před cvičením. To mě moc nebavilo. A taky mi chyběl stretching po cvičení. Tomáš sice řekl: „ Protáhněte se.“, ale já jsem nevěděl pořádně jak, nebo jsem se na to i vykašlal.

TY JSI VE SKUPINĚ PSAL, ŽE TI POSILOVNA MOC NEVYHOVUJE…

Když jsem ukončil první Výzvu, začal jsem chodit s kamarádem do posilovny. Měl jsem ale pocit, že nejen, že se nedostavují výsledky, ale naopak, že ztrácím fyzickou kondici. Pak jsem si zaplatil Výzvu pro pokročilé, a když jsem ji skončil, tak mě zase přepadlo takové nutkání jít zvedat to železo. Ale po čtyřech měsících jsem pořád neviděl výsledky. Prostě mám pocit, že mi to cvičení s vlastní vahou vyhovuje víc. Vidím při tom, jak se mi mění tělo.

TY JSI TEDY ABSOLVOVAL I VÝZVU PRO POKROČILÉ…A CO TEĎ?  JAKÝ MÁŠ CÍL?

Abych řekl pravdu, tak teď jen jezdím na kole a chodím běhat. Ale přemýšlím, že do Výzvy půjdu zase. Potřeboval bych nějakou „Výzvu pro vyrýsování těla“. Nechtěl bych se zase úplně vyrýsovat.

Můj sen je mít ty kostky na břiše. Protože jsem je v životě neměl a v životě by mě nenapadlo, že bych je mít mohl. Ale když vidím, co jsem dokázal, tak vím, že to není nic nedosažitelného. I kdyby tam ty buchty měly být jen jeden víkend, tak je tam prostě chci!

CO BYS DOPORUČIL LIDEM, KTEŘÍ VÁHAJÍ NAD VSTUPEM DO VÝZVY?

Hlavně ať nečtou ty komentáře o tom, že to jsou vyhozené peníze. To jsou úplné blbosti, které píšou lidi, co nikdy nic v životě nedokázali a jen sedí a hejtují.

KDYBYS MĚL VÝZVU POPSAT JEDNÍM SLOVEM NEBO JEDNOU VĚTOU, CO BYS ŘEKL?

Je to neuvěřitelný. Kdo to nezkusil, neví. Je to mazec.

 

 

755x170-vstup-do-nove-vyzvy

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Napište mi co si myslíte :)

Leave A Response

* Denotes Required Field