Cvičení a jídelníček – Co když se na ně vykašlu??

Nedávno mě zaujala otázka, kterou mi poslala Lenka. Lenka se ptala, co se stane, když přestane cvičit? Přivedlo mě to na myšlenku, že řada lidí pravděpodobně žije v určité iluzi, že cvičení a jídelníček je zkrátka přechodná záležitost.

Osobně bych nad tím ani nepřemýšlel, protože cvičení je pro mě součástí běžného dne. Když mám ale den bez tréninku, cítím, že mi něco chybí… Máš taky pocit, že už jsi na cvičení závislý? Napiš mi to do komentářů! Jsem zvědavý, s čím příjdeš.

Naše tělo totiž potřebuje pohyb a dokonce i pes to moc dobře ví! 🙂 Proč to ale lidi ještě nepochopili?? Na tuhle otázku už si odpovězte sami, ale teď už se pojďme podívat na video, kde zodpovím následující otázku: „Co se stane, když se člověk vykašle na cvičení a jídelníček?“

Video: Cvičení a jídelníček – Co když se na ně vykašlu??

Jestli máš zajímavou otázku, která Ti vrtá hlavou, pak mi napiš a těš se na odpověď.

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

7 Comments

 • Ahoj Tome!

  Zdravím z „Výzvy“ a se zájmem sleduji Tvůj blog. Před časem jsem skončila Výzvu pro pokročilé a chystala jsem se po týdenní (vysloveně vynucené) pauze začít znovu cvičit od začátku, ale chytla mě záda a marodím už druhý týden bez pohybu a už z toho šílím (chci cvičit!!!, stala jsem se závislou!!!) 🙂 Striktně dodržuji jídelníček, ale pomalinku ztrácím váhu, kdybych cvičila, tak jsem nadšená, že mizí tuk, ale že necvičím, bojím se, že to jdou pryč svaly. Jak velká ztráta svalů mi hrozí a jak rychle se to může stát? Předpokládám, že příští týden už se zase zapojím do cvičení.

  Moc díky za odpověď a fandím Ti! 🙂
  Markéta

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 19.10.2015

   Ahoj Markét,

   nemá smysl se strachovat, že ztrácíš svaly. Jakmile vstoupíš opět do tréninkového procesu, tak svaly opět „naskočí“. 🙂 Někdy dokonce taková pauza nutná, aby si člověk uvědomil, jak moc mu pohyb chybí a cenil si svého zdraví a toho, že ho nic nebolí.

   Jinak bych byl moc rád, kdyby ses se mnou podělila o své dojmy, zkušenosti a přeměnu po skončení Výzvy pro pokročilé, kterou už máš za sebou! Díky moc a psát můžeš na: tomas@tomasjehlicka.cz Díky!

   • Tome moc děkuji za povzbuzení, už zase cvičím a je to super! :)Už jsem byla po pohybu úplně vyhladovělá 🙂
    Určitě ráda pošlu své dojmy, už jsem před časem posílala, ale asi se to někam zatoulalo, tak zkusím znovu na uvedený mail.
    Měj se hezky a ahoj zase někdy v komentářích tady nebo ve Výzvě:)

 • miroslav bezděk

  Reply Reply 9.10.2015

  Zdravím tě Tome,potřeboval bych vědět jak se co nejdříve. Zbavit vicearniho tuku,dodržují cvičení. I jídelníček. Nicméně dle měření tenhle tuk mám. Diky. Za tipy.

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 19.10.2015

   Ahoj Míro,

   tohle nejde rychle.. každopádně docílíš toho změnou jídelníčku pochopitelně, takže jíst zdravě a za další taky hodně intenzivním cvičením. Tím rozproudíš krev a „propláchneš trubky“. 🙂

   Tím, jak se sníží podkožní tuk, tak půjde dolů i útrobní tuk. Hodně zdaru!

   (Jestli ještě nejsi ve Výzvě, tak se zapoj a uvidíš, jak vypadá intenzivní trénink v placené části – http://www.vyzva21dni.cz/)

 • Jitka

  Reply Reply 11.10.2015

  Ahoj,díky moc za všechno co pro nás děláš.
  Začala jsem cvičit na začátku Května, prošla jsem Výzvou21dní i jejím pokračováním, dala jsem si oddych 2 týdny a jedu od začátku:).
  Mám za sebou víc než pět měsíců změn v mým životě a ROZHODNĚ NEHODLÁM PŘESTÁVAT. Z mých 86kg jsem se dostala na 68kg :O. Takže chválím a doporučuju
  a fandím každýmu kdo chce a dělá něco pro SEBE a SVOJE zdraví. Lidi jděte do toho, stojí to za to!!!
  Těším se na další projekty na kterých dozajista pracuješ a přeju hodně úspěchu. Díky za energii kterou nám dáváš.
  S pozdravem Jitka

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 19.10.2015

   Ahoj Jitko,

   určitě doporučuji následně přejít na Výzvu pro pokročilý, protože tréninky jsou propracovanější a zacílíš svaly novými cviky. Když tělo podstupuje nové „výzvy“ tak se dle toho i modeluje… 😉

   Jinak gratuluju ke skvělé změně a když by si nám poslala své foto ze začátku a to aktuální se svým příběhem, rádi Tě odměníme a dárkem podpoříme ve Tvém další proměně! Díky – email najdeš zde v kontaktech – http://www.tomasjehlicka.cz/kontakty/.

   P.S.: Neboj, pracuji na nových věcech! 🙂

Leave A Response

* Denotes Required Field