4 inspirace pro rychlé snídaně

„Snídaně je základem celého jídelníčku!“ Určitě jste to už mnohokrát slyšeli v souvislosti se zdravým životním stylem, hubnutím i nabíráním svalové hmoty a obecně ve fitness světe. Jak skutečně snídaně tak důležitá? Dlouhá léta jsem opakoval to, co jsem neustále slyšel okolo sebe a bezmezně tomu…

Přestože dnes snídám spíš vyjímečně a nemůžu si to tento rytmus vynachválit, tak zároveň vím, že tato cesta není pro každého. Proto jsem se s vámi musel podělit o tento rychlý a zdravý návod na super snídaně, na který jsem nedávno narazil. Proč super? Protože součástí každého receptu je superpotravina. 🙂

Zdravý základ pro vydatnou snídani

Nejprve si nachystejte několik skleniček o objemu minimálně 200 ml (ideálně 250 ml nebo více). Pak do každé dejte 40-60 g ovesných vloček, stejné množství bílého jogurtu, 20-30 g RAW proteinu a nakonec 10-15 g chia semínek (v receptech je použito 50 g vloček, 50 g jogurtu, 25 g proteinu a 10 g chia semínek). Nakonec to celé zalijte trochou horké vody, aby se proteinový prášek spojil se semínky. Stejně tak to můžete celé zamíchat dohromady. A teď co dál??

1) Ovesné vločky s kustovnicí goji a konopnými semínky

Do výše připraveného základu už jen stačí nasypat menší hrst kustovnice čínské (Goji berries) a 1-2 lžičky loupaných konopných semínek. Zdůrazňuji, že musí být loupaná, aby byla semínka chutná a dala se jíst… Ideální je připravit si vše den předem a ráno už pak na nic nečekat a rovnou začít jíst.

Tato kombinace obsahuje 33,6 g bílkovin, 45,5 g sacharidů a 16,9 g tuků.

Vločky s jogurtem, goji a konopnými semínky

2) Ovesné vločky s para ořechy a kakaem

Další možností mohou být nasekané para ořechy (k tomu vám postačí ostrý nůž) a malá lžička holandského kakaa. Pro zpestření jsem ještě přidal trochu citronové kůry, která má i pozitivní účinky na fungování našeho těla. Například podporuje využití vitamínu C. Dejte si ale pozor a používejte kůru ideálně z bio citronů, jinak může obsahovat nebezpečné látky. Varianta s para ořechy a kakaem má 31,8 g bílkovin, 39,4 g sacharidů a 19,1 g tuků.

Vločky s para ořechy a kakaem

3) Ovesné vločky s mandlemi a sirupem

Třetí snídaňovou variantou je pak výše zmíněný zdravý základ spolu s mandlovými hranolky (15 g) a datlovým sirupem (10 g). Datlový či javorový sirup můžete samozřejmě použít i do ostatních kombinací, ale není to třeba při použití ochuceného proteinu. Nutriční hodnoty této varianty s mandlemi a sirupem jsou 32,2 g bílkovin, 44,3 g sacharidů a 19,4 g tuků.

Ovesná kaše s proteinem a mandlemi

4) Ovesné vločky s pomerančovou šťávou a semínky

Zde je základ kaše částečně pozměněný. Nejprve dáme na dno vločky, pak jogurt a následně do vymačkané šťávy z jednoho pomeranče nebo poloviny grapefruitu pomocí metličky vmícháme vanilkový nebo jahodový protein. Poté šťávu přilijeme k základu a přidáme chia semínka (10 g) a konopná semínka (10 g) a snídaně je hotová! Výživové hodnoty jsou pak 33,5 g bílkovin, 56,1 g sacharidů a 17,2 g tuků.

Vločky s pomerančovou šťávou a semínky

Shrnutí a další inspirace

Jak jste mohli vidět, tak pestrost v jídelníčku může být poměrně snadná. Chce to mít především po ruce ty správné ingredience. Dále můžete experimentovat třeba s matcha tea (velmi bohatý na antioxidanty), rozinkami a sušeným ovocem (dobrý zdroj sacharidů při nabírání), lesními plody (naše lokální super potraviny), skořicí a v podstatě vším, co pochází z přírody.

Jestli se vám článek líbil, dejte LIKE. A pokud si recepty vyzkoušíte, napište mi, jak vám chutnalo. Nejlépe je vyfoťte a dejte na Instagram a Facebook s tagem #vyzva21dni. Díky všem a mějte se skvěle! 🙂

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

1 Comment

  • Jitka

    Reply Reply 3.3.2017

    Recepty vypadají moc pěkně. A hlavně prima nápad! Dík . V neděli si hned připravím na ráno. O víkendu je čas žádné hoňka takže snídani si udělám v klidu ráno. Dám vědět.

Leave A Response

* Denotes Required Field