Recept: Fitness cukroví

Vítám Tě opět u sebe v kuchyni. Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a tak si společně vytvoříme – co jiného, než vánoční cukroví. Tenhle recept se Ti ale bude hodit i po Vánocích pro přípravu zdravého dezertu, který můžeš mlsat bez výčitek. Obsahuje totiž minimum cukru, naopak je bohatý na protein a bílkoviny a má skvěle vyvážené nutriční hodnoty.

Co budeš potřebovat?
Pro zmíněné vyvážení nutričních hodnot použijeme Gorilla Raw Protein. Pokud totiž do cukroví nepřidáme protein ať už v podobě tvarohu nebo ideálně našeho Raw Proteinu, bude cukroví plné sacharidů. A těm se chceme při formování naší postavy vyhnout.

Naší hlavní ingrediencí pak je mandlové máslo. Můžeme použít i arašídové máslo, které je dostupnější, ale trochu nám to změní výslednou chuť.

Běžnou mouku nahradíme najemno rozmixovanými ovesnými vločkami. Dále potřebujeme běžné máslo, jedno (spíše dvě) vejce a na ochucení datle (pokud Ti datle nechutnají, použij jiné sušené ovoce). Pro lepší konzistenci můžeme použít datlový sirup.

Postup je úžasně snadný. Všechny ingredience smícháme dohromady, uplácáme malinké cookies a vložíme do trouby předehřáté na 200 stupňů, ve které pečeme asi 8 – 12 minut.

Můžeš si být jistý, že po tomhle cukroví Ti zle nebude!

VIDEO: Recept – Fitness cukroví

Doufám, že se Ti tenhle recept hodil do předvánoční kuchařky. Nezapomeň jej sdílet s přáteli, ať mají také něco zdravého na talíři.

Jaká je přesná gramáž ingrediencí?

– 100 g ovesné vločky
– 150 g Raw Protein
– 150 g mandlové máslo
– 50 g datlový sirup
– 50 g datle
– 2 ks vejce

A chceš-li další recepty na mlsání bez výčitek, podívej se na můj blog. Kde ale pořídit zdravý protein? Skoč k nám do Gorilla e-shopu! Právě teď totiž dostaneš ke každé objednávce kuchařku skvělých proteinových receptů zdarma.

Těšit se už teď můžeš na další video, a nezapomeň – pokud si chceš dát pořádně do těla i mezi svátky, je tu pro tebe připravený tréninkový program Výzva 21 dní.

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

4 Comments

 • Marta

  Reply Reply 15.12.2015

  Ahoj Tome, prosím Tě chtěla jsem se zeptat, zda jde nahradit, vhodně, Gorilla protein?
  Děkuji a hezký den

  Marta

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 15.12.2015

   Ahoj Marto,

   když se pokusíš nahradit cottage sýrem nebo tvarohem, tak těsto bude mít úplně jinou konzistenci. Prostě to nebude ono. Proč bys ho chtěla nahradit? Finančně to vyjde stejně jako mléčné produkty a přitom obsahuje méně laktozy…

   Tomáš

 • Beáta

  Reply Reply 16.12.2015

  koľko vločiek, proteínu, mandľového masla, masla, ďatlí? Ďakujem.

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 17.12.2015

   Už je to doplněno. 😉

Leave A Response

* Denotes Required Field