Jakub o programu Výzva pro pokročilé: „ Máma mi říká, ať už nehubnu“

Pro vstup do Výzvy pro pokročilé bylo Jakubovým hlavním cílem zlepšení fyzické kondice a sportovních výkonů v hasičských soutěžích. Výzva naplnila jeho očekávání. Zhubl 13 kg a celkově se mu zlepšil zdravotní stav. Jeho výkony šly nahoru a on sám si myslí, že je teď pro svůj tým mnohem větším přínosem.

JAKUBE, MŮŽETE NÁM ŘÍCT NĚCO O SOBĚ?

Jmenuji se Jakub a je mi 25 let. Jsem z malé vesničky Zavady u Ostravy. Jsem svobodný. Mezi mé zájmy patří sport všeobecně, ale mým největším koníčkem je požární sport. Jsem tedy hasič.

PROČ JSTE VSTOUPIL DO VÝZVY?

Do Výzvy jsem vstoupil, protože jsem chtěl konečně vyzkoušet cvičení pod určitým řádem, kdy dostanu přesné pokyny k tréninku a dostanu zároveň veškeré informace k tréninku. Hledal jsem někoho, kdo by mě přesně vedl.

VY JSTE TEDY UŽ PŘED TÍM ZKOUŠEL CVIČIT?

Několik let zpět jsem začal cvičit na Tomášových prvních stránkách Cvičení doma. Dosáhl jsem nějakých výsledků, ale to nadšení ze cvičení rychle opadlo. Cvičení jsem přerušil a už jsem se k němu nevrátil. Po dvou letech jsem začal přibírat a loni v prosinci jsem vstoupil do Výzvy pro pokročilé.

JAK DLOUHO JSTE V PROGRAMU VÝZVA PRO POKROČILÉ?

Začal jsem už v říjnu, ale cvičil jsem pořád dokola vybrané tréninky z neplacené části. A v prosinci jsem se rozhodl zaplatit si celý program a vstoupit do Výzvy pro pokročilé.

JAKÝCH JSTE DOSÁHL VÝSLEDKŮ?

Já jsem začínal na 94 kg a 94 cm v pase. Nyní mám 81 kg a v pase 86 cm. Sice mi máma nadává, ať už nehubnu, ale chtěl bych tu váhu dostat pod 80 kg.

Výzva pro pokročilé

CO VÁS NEJVÍC MOTIVUJE?

Mojí hlavní motivací jsou sportovní výkony. Jak jsem říkal, dělám požární sport. Jsem proudař a běhám s hadicí 70 m k terči. Mým cílem bylo zlepšit si fyzičku a dosáhnout lepších výsledků na soutěžích. A myslím si, že se mi to povedlo a jsem teď pro náš tým větším přínosem.

CO PRO VÁS BYLA NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKA VE VÝZVĚ?

Asi strava. Doma prostě musím sníst to, co se uvaří. Ale když člověk chce, vždycky může najít tu zdravější alternativu. V práci si ze mě dělali trošku srandu. Ale myslím si, že jsem si na to zvykl a už je to pro mě automatika. Vyřadil jsem bílé pečivo, jím teď nejvíc bílé jogurty, sýry, Cottage, couse-couse.

VYZKOUŠEL JSTE I NĚJAKÉ VÝŽIVOVÉ DOPLŇKY?

Vyzkoušel jsem toho hodně. Určitě můžu doporučit náhradu stravy GORILLA BURNOUT Fuel, ta je třeba s bílým jogurtem úplně výborná. Pak užívám GORILLA RAW PROTEIN a aminokyseliny GORILLA AMINO Fuel a musím říct, že ten vliv na regeneraci svalů jsem opravdu cítil. V dnešní době člověk moc neví, co má od takových věcí čekat. Všichni pořád slibují zázraky. Aminokyseliny mě opravdu překvapily, koupil jsem si je jen na zkoušku a pak jsem přiobjednával dvě balení.

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍC VYHOVOVALO?

Svoboda. To, že člověk nemá žádnou permanentku do fitka, není omezený žádnou časovou platností nebo otvírací dobou. Když si člověk nestihl zacvičit, nebo mu nebylo nejlíp, prostě to odložil na zítra. Na jednu stranu je člověk odkázaný na svou vůli, ale na druhou stranu ho nikdo do ničeho nenutí. Hlavně nemusíte nikam jezdit a můžete cvičit každý den doma a do hodinky se krásně vlezete.

ZMĚNIL BYSTE NĚCO V TOM PROGRAMU?

Ve stávajícím programu bych neměnil nic, ale celkem by se mi líbila Výzva, která by byla zaměřena čistě na nabírání svalů.

JAKÉ MÁTE CÍLE?

Můj původní cíl byly ty již tolikrát zmiňované buchty na břiše. Ale teď si říkám, že už je ani nepotřebuji. Nejdůležitější je pro mě, že se cítím dobře. Nemocný jsem třeba nebyl ani nepamatuji.

JAK POPSAL VÝZVU?

Výzva nám dává svobodu výběru. Každý má šanci vybrat si, jaký chce být. Každý může začít sám se sebou něco dělat.

Absolvovali jste program Výzva pro pokročilé a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.
Výzva pro pokročilé

 

Napište mi co si myslíte :)

Leave A Response

* Denotes Required Field