Supersérie na břišní svaly a CORE [Trénink týdne č. 6]

Supersérie na břicho a core

Na internetu najdeš celou řadu různých tréninků zacílených na břicho a břišní svaly. Nicméně dnes jsem si pro Tebe připravil trénink, ve kterém se zaměříme na střed těla z pohledu stabilizace. Stabilizace je totiž hlavní funkcí břišních svalů, vzpřimovačů a dalších svalů středu těla. K tomu jsou nejlepšími cviky různé varianty vzporů. Ukážeme si jednak náročnější cviky vhodné pro sportovce ale i jejich lehčí verzi, kterou zvládne téměř každý.

U každého z následujících cviků si dávej bacha na případnou bolest zad. Často se totiž stává, že slabé a ochablé břišní svaly nestačí na správné provedení cviku a v tu chvíli přebírají funkci břišních svalů vzpřimovače (dolní záda). Z toho pak nastávají bolesti zad. Toto upozornění platí v podstatě pro každý cvik – nejen na břicho. Proto jakmile břišní svaly selhávají, raději přestaň s daným cvikem.

VIDEO: Supersérie na břišní svaly

Cvičení je krátké ale přesto efektivní, jelikož se vrhneme na náročnější cviky. Každý cvik budeme cvičit 20 vteřin na pravou i levou stranu, a pak bude stejně dlouhá pauza. Určitě doporučuji si celou sestavu odcvičit ještě jednou, pokud Ti to nestačilo. Trénink je vhodné zařadit na konec běžného posilování nebo Tvého sportovního tréninku.

Jestliže ale toužíš po viditelných břišákách, není jiná cesta, než intenzivně trénovat na celé tělo a k tomu se i vhodně stravovat. Jídelníček je nedílnou součástí každé vypracované postavy, a proto jsem natočil 7 denním fitness kurzu nabitý informacemi o tréninku, jídelníčku, suplementech a také motivaci.

Ještě více se však dozvíš v mém transformačním fitness programu Výzva 21 dní, který pokračuje dalšími 9 týdny nových tréninků a nadstavbových informací!

Díky všem za komentáře, postřehy a LIKE na tento trénink. Příští týden v pondělí se můžeš těšit na další zajímavý cvičení. Pošli odkaz svým známým a kamarádům a odebírej novinky na mém blogu.

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

3 Comments

 • Martin

  Reply Reply 26.11.2015

  Dobry den, chcem sa spytat ci je este mozene kupit si alebo pridat sa do vyzvy 21 dni a potom pokracovat tych 9 tyzdnov. Velmi rad by som to vyskusal. Vopred dakujem za informacie.

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 26.11.2015

   Ahoj Martine, určitě to možné je. Vždyť v odkazu na konci článku tak můžeš hned učinit. 😉

 • Martin

  Reply Reply 27.11.2015

  odkaze ma na tu stranku stym ze mi napise ze som sa nestihol prihlasit..

Leave A Response

* Denotes Required Field