Sprinty, výbušnost a kliky [Trénink týdne č. 3]

Sprinty vybusnost kliky

Trávit čas na čerstvém vzduchu by mělo být takřka povinností pro každého z nás. Nejenže je to přirozené, ale napomáhá to fungování krevního oběhu a okysličení mozku, s čímž souvisí i lepší soustředěnost nebo zlepšení spánku. Proto jsem dnešní trénink týdne zaměřil na sprinty namísto domácího cvičení. Najdi si dnes 20 minut, odpoutej se od televize, počítače a od Facebooku a jdi se „vyvenčit“ na čerstvý vzduch! 😉

Dneska uvidíš, že k pořádnému tréninku nepotřebuješ nic víc než sám(a) sebe. I tak si dáme hezky do těla! Poběžíme celkem 8 sprintů, ale než vyrazíš, dáme si 5 výbušných kliků (nebo 5 normálních kliků). Sprinty a výbušné kliky jsou totiž skvělým nástrojem pro zpevnění postavy, protože vydáš hodně energie během krátké chvíle. No a taky hezky se zadýcháš, protože pauza mezi jednotlivými sprinty bude jen 40 vteřin. Přijde Ti to hodně?? Tak si dej trénink se mnou a nezapomeň, že sprinty vyžadují 100% výkonnost z Tvé strany!

Před samotným tréninkem sprintů nezapomeň pořádně zahřát svaly na nohou. To znamená rozklusat se, dát si pár zahřívacích sprintů a taky se protáhnout.

Video: Výbušnost a sprinty [Trénink týdne]!

Proč sprinty?

Hlavním důvodem je jednoznačně to, že sprinty v Tobě probudí atleta a lovce. Sprinty totiž nastartují náš nervový systém, produkují endorfiny a růstový hormon a taky aktivují svalová vlákna, která jsou jinak neaktivní. To znamená, že skvěle fungují pro zpevnění postavy. Zkrátka pokud chceš vypadat jako sporotvec a mít pevnou a symetrickou postavu, pak musíš trénovat jako sportovec.

Teď už se těš na další trénink týdne na příští týden a mezi tím si vyzkoušej další video-tréninky na mém blogu a koukni na můj Youtube kanál. DÍKY za Tvou podporu a komentáře!

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

2 Comments

 • Martin

  Reply Reply 14.10.2015

  Ahoj Tomáší, v první řadě díky za inspirativní video.

  Jaký si myslíš, že je ideální proces tréninku, když chci shodit tuk na břiše a boky + zároveň trochu zesílit? Je mi jasné, že je to hlavně o stravě, ale zajímá mě ten trénink. Pro představu měřím 193 cm a vážím 93 kg, ale s běháním nemám problém.

  Když si chci dát třeba výklus 5 km a pak tyto sprinty, tak doporučuješ začít tím výklusem na 5 km (30-35 minut do tepu 165) nebo spíše začít tímto tréninkem a až pak si v klidu zaklusat? To je pro mě docela důležitá otázka.

  Jak jsi točil toto video, tak dají se třeba střídat kliky + dřepy (4 a 4) nebo doporučuješ striktně kliky 8 sérií?

  Díky moc za odpovědi a ať se ve všem daří! 🙂

  • Tomáš Jehlička

   Reply Reply 19.10.2015

   Ahoj Martine,
   ideální je kombinovat posilovací kondiční tréninky s čistě kondiční aktivitou. V podstatě přesný návod den po dni a krok po kroku najdeš v mojí Výzvě 21 dní – http://www.vyzva21dni.cz/. Díky posilování s vlastní vahou v supersériích docílíš zpevnění svalů a taky úbytku podkožního tuku.

   Na kondiční aktivity jsou ideální takovéto sprinty a pak případně nějaký výklus. Samozřejmě možností je víc a je dobré je měnit, protože jakmile si tělo zvykne, výsledky tomu budou odpovídat…

   Toho se ale ve Výzvě bát nemusíš, protože každý týden jedeš nový trénink se mnou na videu, kde se pořádně zapotíš. 😉

Leave A Response

* Denotes Required Field