Bavte se při cvičení, bavte se dvakrát!

Jedním ze způsobů, jak dlouhodobě zůstat u cvičení, je dělat něco, co Tě jednoduše baví. Pokud člověk provozuje rekreačně sport, je to vhodný začátek pro další aktivity a vytvoření zdravého životního stylu. Dalším způsobem je vytvoření silného zvyku. Jak se říká: „Zvyk je železná košile.“ Možná to nezní moc přívětivě, ale funguje to!

Proto jsem přemýšlel, jak by se toho dalo využít právě pro nastartování přeměny postavy? Jak může člověk spojit zábavné s užitečným?

Vzhledem k tomu, že téměř každý sleduje doma televizi a je to zpravidla silně zakořeněný zvyk a také určitá forma zábavy, tak by se toho dalo využít. Stejně tak cvičení je zábava, a proto je ideální tyhle aktivity spojit.

Ber to jako zábavu za odměnu a spoj zvyk, který máš silně zakořeněný (sledování TV) s nějakou fyzickou aktivitou, při které uděláš něco pro sebe. Nemusí se jednat o nic náročného a brzy třeba zjistíš, že Tě cvičení nebo jízda na rotopedu baví víc než samotná televize. 😉

Koukni na video a uvidíš, jestli Ti to dává smysl. Není nic lepšího, než začít postupně a brát to tak, že cvičení je zábava. Jestli ale cvičení bereš jako nutné zlo ke zpevnění postavy, pak toho nejspíš stejně nedosáhneš, protože Tě to nebude bavit…

Video: Bavte se při cvičení – cvičení je zábava!

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

Leave A Response

* Denotes Required Field