7 tipů, jak si o Vánocích udržet váhu – Skvělá postava přes Vánoce je realitou!

Blíží se Vánoce a s tím spousta návštěv, cukroví, bramborového salátu nebo chlebíčků. Za pár dní tak lehce můžeš přibrat i několik kilo, které po Novém roce budeš horko těžko dávat dolů. Znáš tento scénář? A víš, že to může být i JINAK?

Tady je mých 7 tipů, jak si užít Vánoce bez následků!

1) Zacvič si před každým velkým obědem nebo večeří. Velké množství kalorií tělo spotřebuje na regeneraci po tréninku, než aby je uložilo do tukových zásob. Nenajdeš-li si na to čas, jdi po jídle alespoň na dlouhou procházku. Značka ideál je samozřejmě začlenit obojí.

2) Před každým jídlem vypij větší množství čisté vody. Voda tě sama o sobě částečně zasytí. Ještě většího efektu docílíš, když si spolu s vodou dáš náš spalovač tuků Gorilla Metburn, který je založený na skvělých vlastnostech vlákniny glukomannan.

3) Připrav si zdravější cukroví. Jak? Například část mouky nahraď proteinem. Inspirovat se můžeš u mých proteinových fitness receptů nebo v e-booku Dezerty bez výčitek.

4) Vždycky si dej o trochu menší porci. Nakonec – přidat si můžeš vždycky. Ale pokud se budeš řídit také radou číslo 2, nejspíš už to nebude potřeba.

5) Jez pomalu a jídlo si naplno vychutnej. Každé sousto pečlivě rozžvýkej. Když budeš jíst pomalu, Tvůj mozek dříve pozná, že je tělo zasycené a dá Ti signál, že už můžeš přestat jíst.

6) Buď realista! Nedávej si nereálné cíle a nechtěj o Vánocích hubnout. Zaměř se na to, že si svoji stávající váhu přes svátky udržíš tam, kde je.

7) A teď to nejzásadnější – pokud pořád budeš chodit kolem obložených táců a každých deset minut něco „uzobávat“, tělo si vůbec neodpočine a přibere i ten, kdo za normálních okolností vůbec nepřibírá. Tělo nedostane příležitost vše pořádně strávit a spalovat tuky ze zásob. Najez se proto jednou pořádně a nech si tak tři hodiny úplnou pauzu od přijímání kalorií. To se týká i pití alkoholu, sladkých nápojů nebo třeba mléka.

VIDEO: 7 tipů, jak si o Vánocích udržet váhu

Doufám, že tyto typy dodržíš a že Ti pomohou prožít pohodové svátky bez následků. Po Novém roce se můžeš těšit na můj nový program – zcela inovovanou revoluční Výzvu 21 dní. Bude to opravdu pecka! Neboj se svých novoročních předsevzetí, ve Výzvě 21 dní je společně zvládneme!

Veselé Vánoce!

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

1 Comment

  • Bětka

    Reply Reply 23.12.2015

    Rady vytištěny a pověseny na lednici, tak uvidíme, ale už teď mám nahoře 3 kila… Chtělo by to nějakej fígl, jak zvládnout poslední bod 😀

Leave A Response

* Denotes Required Field