3 NOVÉ CVIKY NA PRSNÍ SVALY – praktické rady, jak víc procítit prsa

Už jsme tady měli cviky zaměřené na břicho, zadek, nohy nebo střed těla. Dnes si ukážeme efektivní cviky na prsní svaly.

U klasických kliků nebo bench pressů zapojujete hlavně ramena. Jak ale efektivně zapojit do akce hrudník? Z fitka možná znáš různé rozpažovací cviky jako peck deck, rozpažování s jednoručkami nebo třeba střihy na kladkách. Abys ale mohl cvičit i doma nebo kdekoli jinde, mám tu pro Tebe zajímavé cviky, při kterých hrudník skutečně zabírá. Můžeš mít jistotu, že prsní svaly zaručeně ucítíš!

Prvním cvikem jsou kliky, při kterých máš zápěstí u sebe. Aby Tě zápěstí nebolela, použij pro tyhle zvláštní kliky činku, případně, máš-li, posilovací kotouče nebo adaptéry na kliky. Pro posílení efektu tohoto cviku si na záda nalož třeba batoh.

K druhému cviku budeš potřebovat posilovací pružinu (doporučuji si ji pořídit, při cvičení ji určitě hojně využiješ). Jde o komplexní funkční cvik, u kterého zapojíš nejen prsní svaly, ale také celý střed těla a ramena.

Třetí cvik je vlastně lehčí varianta planche. Hodí se k němu zase adaptéry na kliky nebo činky. Nezapomeň na ramena dole a lokty u těla! Můžeš si vyzkoušet varianty tohoto cviku v různých stupních obtížnosti.

VIDEO: 3 nové cviky na prsní svaly

Tak co, kdo z vás už zvládne klasický planche? Napište mi to do komentářů!

Líbilo se Ti video? Pak můžeš pravidelně odebírat novinky na mém YouTube kanálu, které postupně připravuji. Sledujte také moji FB stránku a těšte se už teď na další video.

Chceš komplexní dlouhodobý trénink s odborným vedením? Přihlas se do programu Výzva 21 dní. A jestli už něco zvládneš, je přímo pro tebe Výzva pro pokročilé!

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

Leave A Response

* Denotes Required Field