Shyby, kliky a dřepy [Trénink týdne č. 5]

Kombinace shybů-kliků-dřepů je dalším tréninkem týdne, který je zaměřen v podstatě na svalové partie celého těla. Pokud se tedy chceš zbavit vrstvy podkožního tuku, pak právě tento trénink na celé tělo je tím nejlepším, co pro to můžeš udělat. Platí totiž prostá úměra – čím více svalů zapojíš, tím více kalorií (potažmo tuků) spálíš. 😉

Nicméně i pro budování svalů a získání vypracované postavy je trénink na celé tělo vhodný, protože čím vícekrát dostanou svaly podnět k růstu, tím rychlejší jsou výsledky. POZOR! Zde ale nesmíme zapomenout na dostatečný odpor či použitou zátěž! Vezměte si proto zátěžovou vestu, jestliže tento trénink chcete zaměřit na nárůst svalů.

Dnes nebude potřeba mnoho pomůcek ke cvičení. Postačí jen hrazda, případně si vystačíš s posilovací pružinou (jde o skvělou věc, kterou využiješ mnoha různými způsoby), kterou najdeš v našem e-shopu. Pokud ale nemáš přístup k hrazdě, můžeš dělat ku příkladu rozpažování právě s pružinou. Pro ty, co naopak nezvládnou shyby silově, mám připravené alternativní lehčí cviky. Obojí najdeš vysvětlené ve videu.

Název tréninku je „Raz, dva, tři“ jelikož to značí počty opakování jednotlivých cviků ve sledu shyby, kliky a dřepy. Jedno opakování shybů, dvě opakování kliků a tři opakování dřepů bude dohromady jedna supersérie. Cílem tohoto tréninku pak je odcvičit co největší počet těchto supersérií za 15 minut. Pauzy?? Žádné nejsou, pokud je nebudeš potřebovat. 🙂

Video: Raz, dva, tři neboli shyby, kliky a dřepy!

Jak se může z videa zdát, dnešní trénink je vcelku jednoduchý, ale tím se nenech zmást… Síly mohou začít rázem docházet s odbytím 10. minuty.

NAPIŠ MI, jak se Ti trénink líbil a těš se brzy na další cvičení se mnou, nebo NEČEKEJ a rovnou se zapoj do mého programu Výzva 21 dní + 9 týdnů Pokračování Výzvy, ve kterém se ti budu individuálně věnovat a dosáhneš takových výsledků jako ostatní účastníci!

About The Author

Tomáš Jehlička

Tomáš Jehlička je fitness trenér a autor online fitness programu Výzva 21 dní a portálů Cvičení doma a Trenér online. Tomáš je zakladatelem společnost GORILLA fitness, která vyvíjí vlastní řadu doplňků výživy a stejnojmenného eshopu. Díky jeho jedinečnému přístupu zaměřenému na efektivní metody přeměny postavy a motivaci změnilo svůj životní styl desítky tisíc lidí.

Napište mi co si myslíte :)

Leave A Response

* Denotes Required Field